Çocuk Esirgeme Kurumundan bir grup pırıl pırıl öğrencimizle Süleymaniye gezisi yaptık.

12 Haziran Pazar günü Türkiye Tarihi Evleri Koruma Derneği olarak Çocuk Esirgeme Kurumu, Eyüp Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nden bir grup pırıl pırıl öğrencimizle Süleymaniye gezisi yaptık. Çocuklar alışıldığı gibi anlatılanları dinlemek yerine bu sefer rehberliği üstlendiler ve önceden yaptıkları araştırmalar ışığında bölgeyi bize kendileri anlattılar.

Mimar Sinan Türbesi ve Süleymaniye Camii ziyaretinde konunun uzman ismi Prof. Dr. Suphi Saatçi hocamız da bize engin bilgileri ve keyifli anlatımıyla eşlik ettiği gibi imzalı birer Mimar Sinan kitabını da öğrencilere hediye etti.

İstanbul Üni. bahçesinde ağaçlar altında piknik yaptığımız bu keyifli günün sonunda çocukların sorularından, ilgisinden ve neşesinden öyle anladık ki aralarından nice meslekdaşlar çıkacak.

Bu günü her detayıyla organize eden denetim kurulu üyemiz Mustafa Özvural’a, yardımları için başkan yardımcımız Ayla Eren’e, pazar gününü çocuklarımıza ayıran Prof. Dr. Suphi Saatçi hocamıza ve Eyüp Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi değerli öğrenci, öğretmen ve yöneticilerine gönülden teşekkürlerimizle